Våra medlemmars tävlingsresultat

Agility

Ekipage: Carolin Orädd & Systher
Datum - Tävling & klass - Resultat

30 april - Ulricehamn BK, Klass 1 - 3e placering

30 april - Ulricehamn BK, Klass 1 - 3e placering

30 april - Ulricehamn BK, Klass 1 - 1a placering

7 maj - Kind BK, klass 2 - 2a placering

7 maj - Kind BK, klass 2 - 2a placering

21 maj - SBK Halmstad, klass 2 - 1a placering

21 maj - SBK Halmstad, klass 2 - 1a placering

28 maj - Jönköping BK, klass 2 - 1a placering

28 maj - Jönköping BK, klass 2 - 1a placering

30 juli - Selleberga Hundsportcenter, Klass 2 - 2a placering

30 juli - Selleberga Hundsportcenter, Klass 3 - 6e placering

2 juli - Bjuv BK, Klass 3 - 5e placering

20 augusti - Falkenberg BK, klass 2 - 1a placering

14 augusti - Hundspektra, Klass 2 - 3e placering

14 augusti - Hundspektra, Klass 2 - 5e placering

17 september - Hundspektra, Klass 3 - 3e placering

Ekipage: Carolin Orädd & Lillijan
Datum - Tävling & klass - Resultat

19 februari - Hundaktivitetscenter Halmstad, klass 2 - 4e placering

19 februari - Hundaktivitetscenter Halmstad, klass 2 - 3e placering

7 maj - Kind BK, klass 2 - 4e placering

7 maj - Kind BK, klass 2 - 4e placering

21 maj - SBK Halmstad, klass 2 - 6e placering

21 maj - SBK Halmstad, klass 2 - 2a placering

6 juni - Kungsbacka BK, klass 2 - 1a placering

6 juni - Kungsbacka BK, klass 2 - 1a placering

6 juni - Kungsbacka BK, klass 2 - 1a placering

1 juli - Bjuv BK, Klass 2 - 3e placering

1 juli - Bjuv BK, Klass 2 - 1a placering

6 augusti - Bubblan AB, klass 2 - 1a placering

7 augusti - Göteborg Mölndag - 6e placering

14 augustiHundspektra, Klass 2 - 1a placering

20 augusti - Falkenberg BK, klass 2 - 2a placering

20 augusti - Falkenberg BK, klass 2 - 3e placering

28 augusti - Borås Bk, Klass 1 - 1a placering

11 september - Skillingaryd Attila BK, Klass 3 - 2a placering

18 september - Hundspektra AB, Klass 3 - 8e placering

18 september - Hundspektra AB, Klass 3 - 8e placering

Ekipage:Anette Andersson & Bonus
Datum - Tävling & klass - Resultat

6 mars - Hundspektra AB, Agility 3 - 1a placering
6 mars - Hundspektra AB, Agility 3 - 7e placering
2 april - Ulricehamns BK, Agility 3 - 7e placering
23 juli - Munkfors BK, Hopp 2 - 7e placering
24 juli - Munkfors BK, Hopp 21 - 3e placering
3 september - Tidaholms BK, Hopp 2 - 1a placering
3 september - Tidaholms BK, Hopp 2 - 9e placering
9 oktober - Hundaktivitetscenter Halmstad AB, Hopp 2 - 1a placering
9 oktober - Hundaktivitetscenter Halmstad AB, Hopp 2 - 6e placering
23 oktober - UpAndRun AB, Hopp 2 - 4e placering

Ekipage: Carin Nennestam & Kaxa
Datum - Tävling & klass - Resultat

24 juli - Munkfors BK, Klass 1 - 1a placering
24 juli - Munkfors BK, Klass 1 - 2a placering
23 juli - Munkfors BK, Klass 1 - 2a placering
23 juli - Munkfors BK, Klass 1 - 3e placering
13 augusti - Hundspektra, Klass 1 - 1a placering
21 augusti - Falkenberg BK, klass 1 - 4e placering
21 augusti - Falkenberg BK, klass 1 - 2a placering
10 september - Hundaktivitetscenter Halmstad, Klass 1 - 3e placering
10 september - Hundaktivitetscenter Halmstad, Klass 1 - 3e placering
10 september - Hundaktivitetscenter Halmstad, Klass 2 - 4e placering
10 september - Hallabergs Brukshundklubb, Klass 1 - 1a placering
10 september - Hallabergs Brukshundklubb, Klass 1 - 1a placering
3 september - Tidaholms BK, Klass 1 - 1a placering
3 september - Tidaholms BK, Klass 1 - 2a placering
3 september - Tidaholms BK, Klass 1 - 2a placering
3 september - Tidaholms BK, Klass 1 - 7e placering
27 augusti - Hundspektra, Klass 1 - 1a placering
27 augusti - Hundspektra, Klass 1 - 2a placering
4 december - Hundaktivitetscenter Halmstad, Klass 1 - 1a placering
4 december - Hundaktivitetscenter Halmstad, Klass 1 - 1a placering
4 december - Hundaktivitetscenter Halmstad, Klass 1 - 1a placering

Ekipage: Anette Andersson & Tazz
Datum - Tävling & klass - Resultat

30 april - Ulricehamns BK, Hopp 1 - 2a placering

30 april - Ulricehamns BK, Hopp 1 - 2a placering

30 april - Ulricehamns BK, Hopp 1 - 7e placering

7 maj - Kind BK, Hopp 1 - 2a placering

7 maj - Kind BK, Hopp 1 - 2a placering

29 maj - Jönköping BK, Hopp 1 - 9e placering

23 juli - Munkfors BK, Hopp 1 - 1a placering

23 juli - Munkfors BK, Hopp 1 - 6e placering

24 juli - Munkfors BK, Agility 1 - 1a placering

24 juli - Munkfors BK, Agility 1 - 4e placering

24 juli - Munkfors BK, Hopp 1 - 5e placering

13 augusti - Hundspektra AB, Hopp 1 - 3e placering

13 augusti - Hundspektra AB, Hopp 1 - 7e placering

27 augusti - Hundspektra AB, Hopp 1 - 4e placering

3 september - Tidaholms BK, Hopp 1 - 3e placering

3 september - Tidaholms BK, Hopp 1 - 3e placering

3 september - Tidaholms BK, Agility 1 - 3e placering

24 september - Hallabergs Brukshundklubb, Agility 1 - 2a placering

24 september - Hallabergs Brukshundklubb, Agility 1 - 3e placering

9 oktober - Hundaktivitetscenter Halmstad AB, Agility 1 - 6e placering

22 oktober - Hundaktivitetscenter Halmstad AB, Hopp 1 - 1a placering

22 oktober - Hundaktivitetscenter Halmstad AB, Agility 1 - 1a placering

Rallylydnad

Ekipage: Agneta Franze - Spela
Datum - Tävling & klass - Resultat

21 maj - Tomtens BK, Avancerad klass - 76 poäng

21 maj - Tomtens BK, Avancerad klass - 86 poäng

22 maj - Tomtens BK, Avancerad klass - 84 poäng

2 juni - Falkenbergs BK, Avancerad klass - 88 poäng

2 juni - Falkenbergs BK, Avancerad klass - 90 poäng

24 september - Partille BK, Mästarklass - 54 poäng

24 september - Partille BK, Mästarklass - 77 poäng

3 september - Skillingaryd Attila BK, Mästarklass - 63 poäng

3 september - Skillingaryd Attila BK, Mästarklass - 77 poäng

27 augusti - Ulricehamns BK, Mästarklass - 63 poäng

27 augusti - Ulricehamns BK, Mästarklass - 92 poäng

Ekipage: Jenny Mårtensson & Argo
Datum - Tävling & klass - Resultat

25 sept - Vetlanda BHK, nybörjarklass - 80 poäng

25 sept - Vetlanda BHK, nybörjarklass - 97 poäng

15 okt - Vetlanda BHK, nybörjarklass - 88 poäng

15 okt - Vetlanda BHK, nybörjarklass - 94 poäng

Ekipage: Annie Nilsson & Juni
Datum - Tävling & klass - Resultat

10 september - Kind BK, Avancerad klass - 69 poäng

10 september - Kind BK, Avancerad klass - 55 poäng

21 augusti - Varbergs BK, Avancerad klass - 47 poäng

6 augusti - Kungsbacka Brukshundklubb, Avancerad klass - 68 poäng

6 augusti - Kungsbacka Brukshundklubb, Avancerad klass - 53 poäng

2 juli - Falkenbergs BK, Avancerad klass - 80 poäng

1 juli - Falkenbergs BK, Avancerad klass - 65 poäng

1 juli - Falkenbergs BK, Avancerad klass - 75 poäng

6 juni - Ulricehamns BK, Fortsättningsklass - 77 poäng

6 juni - Ulricehamns BK, Fortsättningsklass - 74 poäng

Utställning

Ekipage: Lina Falk & Zingoallas Flowerpower Lilly

Datum - Tävling - Resultat

30 april - Västra Kennelklubbens internationella utställning - Excellent, CK, reserv-CACIB

25 maj - Nordic Dogshow Hässleholm - Excellent, CK, reservcert,

12 juni - Landskrona - Excellent

3 juli - Borås Nordic Show - Excellent
1 augusti - Nordic Show Ronneby - Excellent, CK, reservcert
11 november -Växsjö Internatinal Dogshow - Excellent, CK

Ekipage: Sarina Tjus & Nomilas Miss Maple Syrup

Datum - Tävling - Resultat

16 april - Malmö - Very Good

8 maj - Skara - Excellent

21 maj - Hässleholm - Excellent

22 maj - Hässleholm - Excellent

11 juni - Vänersborg - Excellent

12 juni - Vänersborg - Excellent

18 juni - Leksand - Excellent

3 september - Löttorp - Excellent

4 september - Löttorp - Excellent

Lydnad

Ekipage: Helena Axelsson - Minnie
Datum - Tävling & klass - Resultat

6 mars - Värnamo BHK, Lydnad klass 2 - 227,5 poäng

21 maj - Ullareds BK, Lydnad klass 2 - 195 poäng

6 augusti - Oskarshamn BK, Lydnad klass 2 - 257 poäng

7 augusti - Oskarshamn BK, Lydnad klass 2 - 179,5 poäng



"Det har jag aldrig provat, så det klarar jag säkert!"



-Pippi Långstrump